עץ לדק

עץ לדק

חברת ניסים פרג’ון מחזיקה במחסן עצים גדול בו תוכלו למצוא תחת קורת גג אחת מגוון מוצרי עץ מתקדמים לבית ולגינה. המוצרים כוללים עץ גושני איכותי ומהוקצע לדק, שהינו ייעודי לשימוש חיצוני ועבר הלכי עיבוד וחיטוי מיוחדים השומרים עליו מפני מזיקים ופגעי מזג האוויר. זהו דק עץ המיובא ממדינות אירופה ומוצע בסוגי עץ שונים, לרבות אורן בגוון טיק שצידו האד חמוץ והשני חלק, וכן עץ  קאמרו משובח בגוון אדמדם. דקים אלו ונוספים המסופקים במחירי יבואן חסרי תחרות מיועדים ללקוחות פרטיים, מוסדיים ועסקיים, לרבות קבלנים, אדריכלים, מעצבים, נגרים ובעלי עסקים.

 

תכנון נכון של דק מעץ

 

תכנון דק עץ דורש לקחת בחשבון מספר פרמטרים בסיסיים:

  • מטרת הדק – תקבע רבות את סוג העץ וצורת הדק. למשל, אם יש צורך בנגישות לאנשים בעלי מוגבלויות, או דק הנדרש לעמוד בעומסי משקל רבים.
  • מיקום הדק וגודלו – בטרם רכישת עץ לדק יש להחליט מהו מיקומו המדויק של הדק ומה גודלו. כמו כן, יש להבין על איזה מצע יעמוד הדק בין אם אדמה או בטון. במידה ומדובר באדמה יש צורך ביישור הקרקע ויצירת יציקת בטון להנחת תשתיות באופן יציב, דבר המונע חדירת לחות לעץ.
  • כיוון הנחת קורות הדק – משפיע על חזותו ויכול להיות לרוחב או לאורך. יחד עם זאת, בדרך כלל חזותו של דק בעל קורות ארוכות תהיה יותר מרשימה מדק בעל קורות קצרות.
  • עיצוב דק – ניתן לעצב דק בתצורות יותר מורכבות ויפות, דבר שלרוב גם ישפיע על עלות התקנתו. למשל, על ידי תוספת מפלסים ומדרגות. ואולם, למי שמתכנן לבנות את הדק באופן עצמאי עדיף להיצמד לתוכנית הפשוטה ביותר.
  • גובה הדק – מחושב יחסית לסביבה ולרוב מומלץ שיהיה בגובה זהה או נמוך מרצפת הבית שמתחברת אליו, דבר המאפשר ניקוז נוח של מים מתוך הבית.

 

הזמנת עץ לדק

להזמנת עץ לדק איכותי בהתאמה אישית מלאה הגיעו לאולם התצוגה שלנו באזור התעשייה הצפוני של נתניה, או צרו קשר עם חברת ניסים פרג’ון טלפון: 09-8605903.