פורניר גמיש

פורניר גמיש

פורניר גמיש

 

פורניר הוא קליפת עץ דקיקה, הפורניר מגולף מלוגים של עץ ומודבק בדר”כ על משטחים וחזיתות של רהיטים, ונותן תחושה שהרהיט בנוי מעץ מלא.

 

במהלך השנים האחרונות, מפעלים לעיבוד עץ בעולם פיתחו מוצר פורניר חדש – הפורניר הגמיש,

פורניר גמיש מיוצר על ידי חיתוך רצועות דקות מאוד של פורניר (כ0.5 מ”מ) שעוברות טיפול שהופך את הפורניר לגמיש יותר.  לאחר מכן, רצועות הפורניר נתפרות כדי לייצר גיליון רחב של פורניר. לבסוף, הגיליון מודבק לנייר המאפשר לו גמישות ושומר עליו מפני קרעים..

 

שני היתרונות העיקריים בפורניר גמיש הם: קלות היישום בגלל הגמישות שלו, ניתן לחיתוך בקלות בעזרת סכין חיתוך. כמו כן, ניתן לחתוך לגודל גס עם זוג מספריים, להדביק על המשטח המיועד וללטש את הפורניר העודף. בניגוד לפורניר סטנדרטי, פורניר גמיש ניתן לכיפוף בקלות סביב צורות וקווי מתאר שונים, ללא הצורך להרטיב אותו או לרססו בקיטור.

 

גליון הפורניר הגמיש מגיע מלוטש כבר,לאחר יישום הפורניר במשטח המיועד בעזרת דבק נגרים מקצועי, ניתן לבצע ליטוש עדין בלבד תוך כדי זהירות מירבית לא לחדור את עובי הפורניר. ברגע שהפורניר הגמיש מודבק על פני השטח שלו והדבק התייבש, ניתן ליישם גמר כמו על כל פורניר אחר: (בייץ, לכה, שמן, וכו ‘).

 

הפורניר הגמיש מתאים במיוחד לחובבים שאוהבים “עשה זאת בעצמך” מפני שקל יותר לבצע עבודות עם פורניר גמיש יחסית לקילופי עץ ופורנירים קשיחים יותר, אך גם לבעלי מקצוע מנוסים המבצעים עבודות פורניר מיוחדות שמצריכות כיפוף פורניר.

 

חברת ניסים פרג’ון משווקת מבחר רחב של סוגי פורנירים שונים ומספקת למיטב היצרנים בארץ.

בקרו בדף הפורניר וקילופי עץ שלנו ותוכלו להתרשם מהמגוון הרחב שלנו.